Pobeda Partizana

20:30 20. 10. 2020. FoNet | Ivica Strnčević

Istanbul - U četvrtom kolu Evrokupa košarkaši Partizana savladali su večeras u Istanbulu ekipu Bahčešehira sa 82:76 (24:17, 14:22, 21:17, 23:20) i sa učinkom od po dve pobede i poraza nalaze se na trećem mestu u grupi.

Protiv najslabijeg tima u grupi Partizan je opravdao ulogu favorita, ali je i na ovoj utakmici pokazao brojne slabosti i utisak je da i dalje nema nikakvog pomaka u igri.

Crno-beli su sredinom druge četvrtine imali predost od 11 poena i jasan plan igre, koji je veoma dobro funkcionisao, a onda su njegovi igrači neobašnjivo potpuno izgubili kompas i domaćin je do poluvremena preokrenuo rezultat.

Ni u drugom poluvremenu ništa se u Partizanovoj igri nije promenilo nabolje, jer je nastavljena serija grešaka, koje su Bahčešehiru omogućavale da održava rezultatsku ravnotežu i ostane u igri.

Na kraju je odlučilo nekoliko veoma teških šuteva koje su pogodili Kodi Miler Mekintajer i Novica Veličković, pa je Partizan izbegao veoma težak poraz. (kraj) is/dpv