Pobeda Zvezde u derbiju

20:10 07. 04. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan sa 1:0 (0:0) u 164. "večitom derbiju", a strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Mirko Ivanić u 58. minutu.

Posle ove pobede Crvena zvezda osam kola pre kraja prvenstva Srbije ima 12 bodova prednosti u odnosu na Partizan i praktično je obezbedila novu titulu.

U utakmici koja je bila borbena, ali ne i kvalitetna, Partizan je imao više prilika koje nije iskoristio. Filip Holander je krajem prvog poluvremena pogodip prečku, a dva puta je Milan Borjan sprečio sigurne golove kada su šutirali Nemanja Jović i Sejduba Suma.

Bio je to prvi trijumf Zvezde nakon pet mečeva u duelima protiv Partizana i 18. prvenstvena pobeda crveno belih zaredom.

Partizan je, s druge strane, prekinuo seriju od 19 uzastopnih pobeda u prvenstvu i Kupu Srbije. (kraj) is/dpv