Pobeda protiv Meksika

22:26 23. 06. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - U poslednjoj pripremnoj utakmici uoči kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, muška košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Beogradu Meksiko sa 81:77 (17:21, 28:22, 18:14, 18:20).

Izabranici Igora Kokoškova očigledno su više razmišljali o onome što ih čeka od 29. juna, kada počinju borbe za olimpijsku vizu, nego o večerašnjem protivniku, koga su pre nekoliko dana deklasirali na Kupu Akropolja u Atini.

Zbog toga je prvo poluvreme proteklo u ravnopravnoj igri i završeno je sa prednošću Srbije od dva poena, a razlika u kvalitetu došla je do izražaja početkom treće četvrtine, kada su košarkaši Srbije za pet minuta poveli sa 15 razlike.

Tada su ponovo stali i dozvolili Meksikancima da naprave seriju od 12:0, da bi onda još jednom pojačali tempo i dosta brzo vratili dvocifrenu prednost, koju su bez većih problema čuvali. (kraj) is/dpv