Srbija u finalu

17:40 03. 07. 2021. FoNet | Velimir Ilić

BEOGRAD - Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Tokiju pobedom nad nacionalnom selekcijom Portorika 102:84, a za plasman na Olimpijadu igraće u nedelju protiv Italije.

Pobeda Srbija protiv Portorika u dvorani Aleksandar Nikolić ni jednog trenutka nije bila dovedena u pitanje iako su Pororikaci u prvoj četvrtini poveli sa 5:0, a kasnije vodili i sa 17:11.

Posle serije od 6:0 Srbija je izjednačila, da bi prvo poluvreme zavšila sa 11 poena prednosti (41:30).

Portoriko u nastavku nije uspeo da ugrozi rezultatsku prednost Srbije, a razlika je dodatno povećana trojkama Bjelice i zakucavanjem Dobrića u završnoj četvrtini utakmice.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Vasa Micić (21, slede Nemanja Bjelica (18) i Filip Petrušev (15) dok je Miloš Teodosić postigao 11 posena, ali ubeležio i 10 asistencija.

Za plasman na Olimpijske igre u Tokiju Srbija će sutra u 20:30 igrati protiv Italije koja je danas pobedila Dominikansku Republiku sa 79:59. (kraj) vip/dpv