Zlatni "delfini"!

10:53 08. 08. 2021. FoNet

TOKIO - Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju!

Vaterpolisti su pobedili reprezentaciju Grčke rezultatom 13:10 i tako odbranili zlato s OI u Rio de Žaneiru.

Vodila je Srbija sa 6:3 na kraju prve četvrtine, da bi u drugoj četvrtini Grci izjednačili na 7:7. Andrija Prlainović postiže gol i na poluvreme se odlazi s golom prednosti za Srbiju.

U  nastavku, Grci igraju sve bolje, izjednačavaju na 9:9, ali ponovo Prlainović daje gol za 10:9 na kraju treće četvrtine.

U poslednjoj četvrtini Grci ponovo izjednačavaju, ali po treći put Prlainović dovodi Srbiju u prednost. Naredna dva gola daju Nikola Jakšić i Dušan Mandić za konačnih 13:10 i odbranu olimpijskog zlata. (kraj) dep