Tri boda s bele tačke

23:05 03. 10. 2021. FoNet

KRUŠEVAC - U utakmici 12. kola Superlige Srbije, Partizan je u gostima pobedio Kruševac 1:0 (1:0).

Na početku meča Partizan je tražio penal, ali je sudija posle konsultacija s VAR kolegama pokazao da se igra nastavi. Ipak, u 8. minutu Ćuković je s leđa, na nekoliko metara od gol linije, odgurnuo Rikarda, a sudija je odmah pokazao na belu tačku, a igrač Napretka dobio je crveni karton. Međutim, golman Vasiljević zaustavio je šut Rikarda, pa je ostalo 0:0.

Nešto kasnije, sudija je posle reakcije iz VAR sobe ponovo dosudio penal za goste. Golman Napretka je ranije izašao s crte a, iz drugog pokušaja, Rikardo je bio siguran.

U drugom poluvremenu, Urošević je u 54. minutu s leđa faulirao Jovanovića, zbog čega je dobio drugi žuti karton, pa su oba tima imala po 10 igrača na terenu. Partizan je prvi na tabeli s 10 pobeda i jednim remijem, a Napretku je ovo šesti poraz. (kraj) dep