Pobeda Partizana u derbiju

21:21 15. 10. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

ZAGREB - U četvrtom kolu Jadranske lige košarkaši Partizana pobedili su večeras u Zagrebu Cibonu sa 79:61 (22:11, 19:26, 16:13, 22:11) i jedini su neporaženi tim u regionalnom takmičenju.

Crno beli su utakmicu počeli veoma sporo i bez prave koncentracije i u prva četiri minuta nisu postigli nijedan koš, da bi u naredna četiri napravili seriju od 18:0 i nagovestili kakav će biti ishod derbija kola.

Cibona je u drugoj četvrtini zaostatak od 14 poena uspela da smanji na četiri, ali su u drugom poluvremenu izabranici Željka Obradovića ponovo preuzeli kontrolu, a u poslednjih deset minuta su deklasirali protivnika.

Zagrepčani su ostvarili blagu prednost u skoku, ali im to nije donelo rezultat zbog veoma lošeg procenta šuta za tri poena, gde su bili precizni samo četiri puta iz 23 pokušaja. (kraj) is/dpv