Zverev osvojio završni turnir

18:04 21. 11. 2021. FoNet

TORINO - Nemac Aleksander Zverev pobedio je Rusa Danila Medvedeva u finalu Završnog turnira u Torinu rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:4).

Prvi set trajao je 33 minuta; Zverev je mnogo bolje ušao u meč, prvi servis ga je odlično služio. Najpre su obojica osvojila uvodne servis gemove, ali je potom Zverev imao tri vezane brejk prilike, iskoristio je drugu i poveo 2:1. Do kraja je svako osvajao svoj gem, ali je taj jedan brejk bio dovoljan da Zverev osvoji prvi set.

Na startu drugog seta, Zverev je dobio gem na servis Medvedeva. Potom su obojica relativno lako dolazili do gemova na svoj servis. U šestom gemu drugog seta prvi put se igralo na razliku, i to na servisu Zvereva, ali je uspeo da ga osvoji. Na kraju drugog seta, u kome je do kraja svako osvajao svoj gem, bilo je 6:4 za Zvereva.

Ovom pobedom Nemac se izjednačio u broju pobeda s Rusom u međusobnim duelima, 6:6. Zverevu je ovo šesta titula ove godine, posle Akapulka, Madrida, Olimpijskih igara, Sinsinatija i Beča. (kraj) dep