Spektakl u Mančesteru

23:31 26. 04. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

MANČESTER - U prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Real sa 4:3 (2:1) i stekli minimalu prednost pred revanš u Madridu.

U utakmici kakva davno nije viđena u elitnom evropskom takmičenju Mančester siti je dva puta imao dva gola predosti, ali je Real uspeo da izvuče minimalan poraz, pa će u revašu imati dobre izglede da prođe u finale.

Posle samo 11 minuta domaćini su, golovima Kevina de Brujnea i Žesusa, vodili 2:0, a na 2:1 je u 30. minutu smanjio Karim Benzema svojim 40. golom u sezoni.

Mančester siti je u 53. minuti vratio dva gola prednosti, a strelac trećeg pogotka bio je Fil Foden, da bi Real odgovorio posle samo dva minuta golom Vinisijusa Žuniora.

U 74. minutu Bernardo Silva je postigao najlepši pogodak na utakmici za vođstvo Sitija od 4:2, da bi konačan rezultat u 82. minutu postavio Benzema iz jedanaestreca, koji je dosuđen posle igraja rukom Laporte. (kraj) is/dpv