Real u finalu

00:06 05. 05. 2022. FoNet/Youtube @Arena Sport TV | Desk

MADRID - Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u polufinalnoj utakmici Lige šampiona, posle produžetaka, gostujući Mančester siti sa 3:1 (0:0) i, uprkos porazu u prvom meču od 3:4, plasirali se u finale elitnog takmičenja.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a u timu Reala u 68. minutu dolazi do zamene, kada umesto nemačkog reprezentativca Tonija Krosa u igru ulazi Rodrigo. Mančester dolazi u vođstvo od 1:0 u 73. minutu golom Rijada Mareza, na asistenciju Bernarda Silve.

Rodrigo u 90. minutu izjednačava na 1:1 na asistenciju Karima Benzeme, da bi već u 90+1. minutu ponovo postigao pogodak za 2:1, ovaj put uz asistiranje Marka Asensija, čime je Real izborio produžetke.

Nakon što je Federiko Valverde skrivio faul, u 90+6. minutu Benzema precizno izvodi jedanaesterac, za 3:1.

Za 14. evropsku titulu Real Madrid će se boriti, 28. maja u Parizu, sa Liverpulom. (kraj) dep/dpv