Pritisci na nastavnike

10:02 20. 12. 2024. FoNet | Bojana Milovanović

BEOGRAD - Jedina gimnazija u Beogradu koja danas nije obustavila nastavu je Deveta gimnazija Mihailo Petrović Alas, a u preostalih 20 gimnazija nastavnici su stupili u obustavu, saopštio je Forum beogradskih gimnazija i dodao da su tokom jučerašnjeg dana pojedini nastavnici bili izloženi pritiscima direktora da ne ulaze u štrajk.

Prema saopštenju Foruma, iz Ministarstva prosvete stigao je dopis kojim se od direktora eksplicitno traži da se protiv nastavnika koji su u obustavi rada vode disciplinski postupci.

U Filološkoj gimnaziji nastavu je obustavilo 60 nastavnika, a približno isti broj i u Prvoj beogradskoj gimnaziji, dok su svim ostalim gimnazijama nastavnici u potpunoj obustavi, navedeno je u saopštenju. (kraj) vem/bom/dj

Share: