Počela šetnja do Kragujevca

10:14 11. 02. 2025. FoNet | Bojana Milovanović

BEOGRAD - Studenti beogradskih fakulteta u blokadi krenuli su danas oko 10 sati pešice u Kragujevac kako bi u subotu učestvovali na protestu "Sretnimo se na Sretenje“, a sa platoa kod Farmaceutskog fakulteta ispratili su ih mnogobrojni građani, poželevši im srećan put.

Na čelu studentske kolone, koja je blokirala saobraćaj u Ulici vojvode Stepe kod Farmaceutskog fakulteta, vijori se srpska zastava.

Studente su ispratili građani koji su im aplaudirali, duvajući u pištaljke. Među okupljenima su i stariji Beograđani, penzioneri, a tu su i zaposleni u obližnjem Institutu za molekularnu genetiku.

Pojedine studente i studentkinje ispratili su i njihove devojke i mladići, uz zagrljaje i poljupce.

Prema rečima učesnika, za šetnju do Kragujevca prijavljeno je 265 studenata, ali očekuju da će ih na put ka srcu Šumadije poći više.

Sa platoa kod Farmaceutskog fakulteta studenti idu u pravcu Kumodraža i dalje ka Avali.

Prema prvobitnom planu, studenti bi trebalo da u petak stignu u Kragujevac kako bi u subotu učestvovali na protestu "Sretnimo se na Sretenje“, na koji su pešice krenuli jutros i studenti iz Niša.

Beogradskim studentima, kako su naveli, pridružile su se u šetnji do Kragujevca i pojedine novosadske kolege, koje su sinoć stigle u Beograd posle "štafetnog trčanja".

Studenti će Ustav Srbije, kao štafetu, predati kolegama sa Univerziteta u Kragujevcu. (kraj) vem/bom/dj

Share: