Brnabić ne razume nadležnosti

11:14 18. 02. 2025. FoNet | Ivana Šanjević

BEOGRAD - Advokat Rodoljub Šabić ocenio je danas kako nije posao predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić da govori o ustavnim žalbama građana zbog nastave u osnovnim školama, dodajući da je to potvrda nerazumevanja i nepoštovanja utvrđene nadležnosti organa vlasti i nastojanja politike da pravosuđe i nezavisne organe podredi svojim interesima.

Budući da kod nas nije, ni izdaleka, uobičajeno da ovakve informacije daje čak ni predsednik Ustavnog suda, a da one sigurno ne spadaju u redovni delokrug rada skupštine, ta izjava predsednice Skupštine otvara neka pitanja i traži odgovore za koje je interes javnosti nesporno legitiman, navodi Šabić se u pisanoj izjavi.

Odakle i po kom osnovu je Brnabić dobila informacije o podnetim ustavnim žalbama? I pogotovo kako - osim ako sama nije manje ili više direktan akter podnošenja tih "žalbi građana" - ona uopšte može da zna, kada će biti podnete one žalbe koje još nisu, upitao je Šabić, govoreći o delu izjave Ane Brnabić da će sličan scenario biti i za srednje škole i fakultete. (kraj) vip/ivt/mk

Share: