Novinari pod duplim pritiskom

10:05 28. 02. 2025. FoNet | Ivana Šanjević

KOSOVSKA MITROVICA - Novinari koji izveštavaju na srpskom na Kosovu najmanje su zaštićeni u celom regionu, jer doživljavaju slične probleme kao i ostali, ali su pod pritiskom i Beograda i Prištine, a nemaju poverenje u institucije, izjavio je za portal KoSSev izvršni direktor Asocijacije nezavisnih elektronskih medija (ANEM) Veran Matić.

Osetili smo da su novinari koji izveštavaju na srpskom na Kosovu najmanje zaštićeni u celom regionu, da doživljavaju slične probleme, ali na te probleme se ne reaguje na adekvatan način, rekao je Matić tokom boravka u Kosovskoj Mitrovici.

Prema njegovim rečima, mediji su pod pritiskom i Beograda i Prištine, a nemaju poverenje u institucije koje bi ih zaštitile na Kosovu ili u institucije iz centralne Srbije. (kraj) vem/ivt/dj

Share: