Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Društvo
Obustava učešća u otkupu
16:25 25. 03. 2025. FoNet | Milena Vlajić
BEOGRAD - Grupa od 13 izdavača saopštila je danas da, usled izostanka odgovora i korekcija konkursnih uslova Ministarstva kulture Srbije, neće učestvovati u najavljenom otkupu knjiga za javne biblioteke za ovu godinu.
Izdavači su naveli u saopštenju da takav konkurs, sa restriktivnim i netransparentnim uslovima, ne štiti interese ni biblioteka, ni čitalaca, ni izdavača, ali Ministarstvo kulture, uprkos njihovim prethodnim upozorenjima i zahtevima za izmenama, nije uvažilo potrebe kulturne zajednice.
"Svesni smo da će biblioteke, a samim tim i čitaoci, ostati bez značajnog dela naše produkcije. Uprkos ovome, u narednom periodu pokušaćemo da nađemo alternativne načine saradnje sa bibliotekama, kako bismo korisnicima obezbedili pristup knjigama", poručili su izdavači. (kraj) vem/mv/mk
Tagovi: