Kukasti krst nije problem

20:59 29. 04. 2025. FoNet | Milena Vlajić

NIŠ - Tužilac iz Osnovnog javnog tužilaštva u Nišu procenio je da iscrtavanje nacističkih simbola na muralu Zoranu Đinđiću u tom gradu nije krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti i neće preduzeti ništa tim povodom, javljaju danas Južne vesti.

Na muralu su se najpre, samo tri dana nakon što je oslikan, našle mrlje od crvene farbe, a ovih dana i kukasti krst, kao i meta na čelu pokojnog premijera, koja izgleda i kao keltski krst, što se povezuje sa neonacističkim i rasističkim organizacijama.

Mural je otkriven na dan godišnjice ubistva Zorana Đinđića, 12. marta ove godine, na inicijativu niških studenata u blokadi, a autor je student Fakulteta umetnosti Đorđe Marković. (kraj) is/mv/bdr

Share: