Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Društvo
Sistematski teror nad UG
10:28 01. 07. 2025. FoNet | Ivana Šanjević
BEOGRAD - Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) pozvala je danas nadležne institucije da spreče širenje lažnih i uznemirujućih vesti i da procesuiraju sve koji šire lažne vesti da su novinari i urednici N1 i Nova S televizije teroristi.
Novinari i urednici u medijskoj grupi Junajted medija izloženi su nedopustivim optužbama i targetiranju koje dovodi do stalnih napada i pretnji. Prema svim statistikama, novinari i redakcije ove medijske grupe najčešće su napadani, sa najviše pretnji i uznemirujućih poruka, naveo je ANEM u saopštenju.
"Kada predsednik države i najradikalnija medijska tabloidna kuća eksplozivno, istoga dana, optuže za terorizam novinare koji rade profesionalno i u javnom interesu, to predstavlja sistemski teror države prema slobodi govora i medija", upozorava ANEM. (kraj) vem/ivt/dj