U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
20:30 07. 07. 2025. FoNet | Ivana Šanjević
NIŠ - Regionalna konferencija "Organizovanje balkanskih Roma u 21. veku" ukazala je na ključne probleme romske zajednice u oblastima obrazovanja, stanovanja, zapošljavanja, zdravstva i borbi protiv diskriminacije, a predloženo je osnivanje krovne organizacije koja će delovati u regionu Balkana, saopštila je danas Demokratska unija Roma Srbije.
Konferenciji u Nišu prisustvovali su predstavnici romske zajednice iz Srbije, Severne Makedonije, Hrvatske, Crne Gore, Bugarske, Turske i Slovenije.
Svi učesnici su potvrdili snažnu posvećenost međusobnom povezivanju i jačanju regionalne saradnje sa ciljem energičnijeg sprovođenja evropske agende unapređenja položaja Roma, dodaje se u saopštenju. (kraj)is/ivt/bdr