Novac kroz javne nabavke

15:44 18. 09. 2025. FoNet | Ivana Šanjević

SUBOTICA - Lokalne samouprave kroz konkurse za projektno sufinansiranje godinama dodeljuju sredstva istim medijima, uglavnom prorežimskim, a ove godine su smanjeni budžeti za medijske projekte, jer se više novca izdvaja za oglašavanje putem javnih nabavki, prenosi danas Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) tvrdnje lokalnih medija.

Prema mišljenju medija sa lokala, koji su učestvovali na obuci za pisanje medijskih projekata u Subotici u organizaciji ANEM, time je obesmišljen proces projektnog sufinansiranja medijskog sadržaja.
 
Oni koji su imali iskustva s ovogodišnjim konkursima istakli su i problem s prijavama putem Jedinstvenog informacionog sistema Ministarstva informisanja i telekomunikacija. (kraj) vbr/ivt/mk
Share: