Ispitati ravnopravnost podele

10:37 27. 10. 2025. FoNet | Katarina Stankov

NOVI SAD - Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu zatražili su danas da tužilaštvo ispita da li je direktor te škole Radivoje P. Stojković izvršio krivično delo trgovine uticajem kada je članu privremenog Školskog odbora Nenadu Letiću, prilikom raspodele nastave, dao 20 odsto veći fond časova u odnosu na kvalifikovanije profesore.

"Letić, inače pravnik po struci, drži uglavnom časove građanskog vaspitanja, ali sa radnim iskustvom daleko kraćim u odnosu na većinu kolega i bez položenih predmeta koji se tiču pedagogije, psihologije i metodike, a koji su obavezni na svakom studijskog programu koji školuje profesore", naveli su u saopštenju roditelji učenika Jovine gimnazije.

Roditelji ističu da iskusniji i kvalifikovaniji profesori od Letića nisu dobili tu mogućnost i naglasili da višak časova nije ravnomerno raspoređen. (kraj) vem/ks/dj

Share: