Izložba maraka Malteškog reda

15:59 22. 06. 2026. FoNet | Andrijana Milaćević Vukosavljević

BEOGRAD - Filatelistička izložba "Poštanske marke Suverenog Malteškog reda" iz fonda poštanske uprave Suverenog Malteškog reda u Rimu, otvorena je danas u PTT muzej i njome Ambasada Suverenog Vojnog Malteškog reda obeležava 25 godina uspostavljanja diplomatskih odnosa sa Srbijom.

U postavci je izložen i deo iz kolekcija koje do sada nisu bile izlagane van sedišta poštanske uprave Suverenog vojnog Malteškog reda u Rimu koje je ustupila posredstvom Ambasade u Beogradu - poštanske marke, dopisnice, koverte prvog dana, od osnivanja 20. novembra 1966. godine kada je izdala svoju prvu poštansku marku, do danas.

Ambasador Suverenog malteškog reda u Srbiji Frančesko Marija Amoruzo rekao je da su četvrt veka odnosi između Malteškog reda sa Srbijom učvršćivani kroz otvoren dijalog iz kojeg je proistekla saradnja u humanitarnoj, zdravstvenoj i socijanoj oblasti, usmerena na očuvanje ljudskog dostojanstva. (kraj) vbr/am/mk

Share: