Dopis rektora Đokića

14:29 23. 06. 2026. FoNet | Bojana Milovanović

BEOGRAD - Prošireni rektorski kolegijum Univerziteta u Beogradu pozvao je Nastavno-naučno veće Medicinskog fakulteta da "hitno vrati rad Fakulteta u okvire zakona, Statuta Univerziteta i Poslovnika o radu Fakulteta", navedeno je u dopisu koji je rektor Vladan Đokić uputio Medicinskom fakultetu, a u koji je FoNet imao danas uvid.

U dopisu se od Nastavno-naučnog veća zahteva i da se „uzdrži od svih daljih radnji koje bi mogle produbiti postojeću pravnu nesigurnost i naneti trajnu štetu ugledu i integritetu Medicinskog fakulteta, a samim tim i Univerziteta u Beogradu“.

Prošireni rektorski kolegijum izrazio je ozbiljnu zabrinutost zbog načina na koji je vođen postupak izbora dekana i rada organa Medicinskog fakulteta u prethodnom periodu. (kraj) vem/bom/mk

 
 
Share: