Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Društvo
Zagađenje 6,6 puta veće
15:33 23. 06. 2026. FoNet | Vera Barišić
BEOGRAD - Emisije zagađenja u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Kosovu i Severnoj Makedoniji, osam godina pošto su standardi kontrole zagađenja stupili na snagu prema Ugovoru o energetskoj zajedni, bile su 6,6 puta veće od dozvoljenog, navedeno je u danas objavljenom izveštaju Bankwatcha, preneo je Radio Slobodna Evropa.
Izveštaj pod naslovom "Usklađuj se ili zatvori" odnosi se na propuste sprovođenja zakona o emisijama sumpor-dioksida (SO2) iz zastarelih termoelektrana na ugalj na Zapadnom Balkanu, koji su 2025. godine premašili zakonska ograničenja.
Elektrane na ugalj u Bosni i Hercegovini bile su najveći emiteri SO2, sa 196.940 tona, što je 12,7 puta više od ograničenja, a prati ih Srbija sa 177.756 tona, što je 5,1 puta više od dopuštenog. (kraj) vbr/st/mk
Tagovi: