Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Društvo
Nema cenkanja na ulici
15:32 24. 06. 2026. FoNet | Vesna Milosavljević
BEOGRAD - Inicijativa "Beograd ostaje" saopštila je danas da o sudbini trolejbusa, kao jednog od ključnih sistema javnog prevoza, nema smisla pregovarati na ulici sa predsednikom države Aleksandrom Vučićem, koji za to nema nikakvu nadležnost.
Inicijativa "Beograd ostaje" je kao posebno zabrinjavajuće navela u saopštenju da su predstavnici sindikata u Gradskom saobraćajnom preduzeću "Beograd" pristali da učestvuju u ponižavajućem procesu u kojem se na ulici pregovara o tome koliko će trolejbusa ostati u Beogradu.
"O sudbini javnog dobra ne može se trgovati, niti broj trolejbusa može biti predmet političkog dogovora sa institucijom koja za to nije nadležna. Posao sindikata je da štiti interese radnika, ali i javnog sistema u kojem ti radnici rade, a ne da legitimiše urušavanje institucija i učestvuje u političkim predstavama", navela je Inicijativa "Beograd ostaje" u saopštenju. (kraj) vem/st/mk