Iseljenje studenata zbog Ekspa

20:27 24. 06. 2026. FoNet | Anđelija Stojković

BEOGRAD - Studenti u blokadi visokoškolskih ustanova u Beogradu saopštili su večeras da će zbog projekta "Ekspo 2027" deo studenata biti primoran da se iseli iz Studentskog grada.

Kako je navedeno u objavi na društvenoj mreži Iks, studenti drugog bloka F krila Studentskog grada biće primorani da se isele iz domova bez garancije nalaženja drugog vida smeštaja.

"Zgroženi smo ovom odlukom i poručujemo režimu da nećemo dozvoliti da i ovaj put projekti budu važniji od sigurnosti nečijeg doma. Ne damo studentske domove", poručili su studenti. (kraj) vem/and/bdr

Share: