Nova spomen ploča na Pagu

20:48 24. 06. 2026. FoNet | Anđelija Stojković

PAG - Obnovljena spomen-ploča žrtvama ustaških logora postavljena je u uvali Slana na ostrvu Pagu, povodom obeležavanja 85. godišnjice osnivanja logora Gospić-Jadovno-Pag.

Upravnik Fonda B92 Veran Matić poručio je da sećanje nije samo čin obnavljanja znanja, već je i deo identiteta, karaktera i vrednosti, čovečnosti i empatije - svega onoga što se gradi kako bi se sprečilo ponavljanje zala.

"Za naše sećanje nije važno samo zlo, već i dobro. Zato se ovde moramo sećati i građana NDH koji su pokazali solidarnost sa Srbima i Jevrejima, ali i sa svim drugim žrtvama ubijenim u logorima Slana i Metajna", rekao je Matić, navodi se u saopštenju. (kraj) is/and/bdr

Share: