Neprekoračujte broj učenika

21:54 24. 06. 2026. | Anđelija Stojković

BEOGRAD - Forum beogradskih gimnazija danas je podsetio javnost i Ministarstvo prosvete da je Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja predviđen maksimalan broj od 28 učenika u odeljenju i pozvao Ministarstvo da hitno preispita praksu odobravanja upisa preko broja.

Kako se navodi u saopštenju, u prethodnoj godini u beogradske gimnazije je upisan značajan broj učenika iznad utvrđenog normativa, a u pojedinim školama broj je bio toliki da je u organizacionom smislu bilo moguće formirati dodatno odeljenje.

"Takva praksa direktno narušava svrhu zakonskog ograničenja broja učenika u odeljenju, sa posledicama po kvalitet nastave, individualni rad sa učenicima i ukupan obrazovni proces", navodi se u saopštenju. (kraj) is/and/bdr

Share: