Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Društvo
Studenti: Nećemo se seliti
22:07 25. 06. 2026. FoNet | Katarina Stankov
BEOGRAD - Studenti u blokadi visokoškolskih ustanova u Beogradu ocenili su večeras da je iseljenje studenata iz Studentskog grada zbog projekta "Ekspo 2027" kulminacija dugogodišnjeg gaženja studentskog standarda i poručili da se neće seliti i mirno posmatrati kako ih izbacuju na ulicu.
Studenti su u objavi na Instagramu naveli da dok se državna mašinerija sređuje za "EXPO 2027", Ustanova Studentski centar "Beograd" javno priznaje da studente smatra viškom.
Prema oceni studenata, obaveštenje da studenti napuste svoje sobe u "F krilu" Doma II je, u najmanju ruku, "sramno" i pokazuje da su studentski domovi, po njihovoj računici, običan inventar koji se ustupa "kome se stigne", dok se studenti grcaju u hroničnom manjku kapaciteta.
"Predstava istitucionalnog prestiža i megalomanske izložbe su im preči od prava studenata na krov nad glavom. Ovo nije nikakvo 'unapređenje kvaliteta', već brutalno proterivanje studenata zarad projekata koji sa obrazovanjem nemaju apsolutno nikakve veze", istakli su studenti. (kraj) elh/ks/bdr