Akvarijum bez ekološke procene

09:24 03. 07. 2026. FoNet | Ivana Šanjević

BEOGRAD - Sekretarijat za zaštitu životne sredine Grada Beograda doneo je rešenje kojim je utvrđeno da za projekat izgradnje javnog akvarijuma u parku Ušće nije potrebna izrada studije o proceni životne sredine, piše u današnjem broju list Danas.

Povodom tog projekta, čiji je nosilac Ministarstvo finansija, a planiran je u Parku prijateljstva na Ušću, Sekretarijatu je tokom postupka odlučivanja dostavljeno 1.400 pojedinačnih dopisa, kao i peticija za zaštitu parka sa 1.572 potpisa građana, uz komentare više organizacija civilnog društva.

Najveći deo primedbi ticao se mogućeg uticaja objekta na podzemne vode, obaloutvrdu, park, kao i na činjenicu da bi trebalo sagledati kumulativni uticaj sa drugim planiranim projektima u tom delu grada, prenosi Danas pisanje eKapije. (kraj) vem/ivt/dj

Share: