Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Civilno društvo
Protiv uništavanja nasleđa
19:18 29. 11. 2024. FoNet | Anđelija Stojković
BEOGRAD - Asocijacija Nezavisna kulturna scena Srbije (NKSS) saopštila je danas da se pridružila strukovnim organizacijama, zaposlenima u nadležnim institucijama i građanima koji se protive uništavanju važnog kulturnog nasleđa Srbije, poput kompleksa Generalštaba, Starog savskog mosta, hotela Jugoslavija, Beogradskog sajma i drugih.
"Smatramo da je nedopustivo da Vlada Srbije, protivno Ustavu, otuđuje i uništava kulturno-istorijsko nasleđe, koje je od zajedničkog interesa za društvo", navodi se u saopštenju.
Ističe se da je nedopustivo da kompleksu Generalštaba i Ministarstva odbrane, uprkos zakonima, protivljenju struke i tome što je živi spomenik zločina i agresije, bude ukinut status kulturnog dobra i da se izbriše iz registra nepokretnih kulturnih dobara. (kraj) is/and/bdr
Tagovi: