Uhapšeno 13 policajaca

22:44 12. 06. 2025. FoNet | Katarina Stankov

KOČANI - U okviru istrage požara u kočanskoj diskoteci "Puls" danas je uhapšeno 13 policijskih službenika i načelnika iz Kočana i Štipa, prenosi televizija Telma.

Uhapšeni policijski službenici i načelnici su bili na funkciji ili dužnosti u noći kada je izbio požar u kojem su poginule 62 osobe, a povređeno skoro 200.

Istragu protiv policajaca vodi Tužilaštvo za organizovani kriminal i korupciju Severne Makedonije, a uhapšeni su prethodno ispitivani u postupku pred Unutrašnjom kontrolom ministarstva unutrašnjih poslova.

Svi privedeni se sumnjiče za izazivanje opšte opasnosti, navodi Telma.

Do sada je istragom o požaru u kabareu "Puls" obuhvaćeno 14 policajaca i načelnika zbog njihovih postupaka pre 2024. godine.

Požar u diskoteci u Kočanima se dogodio 16. marta, zbog upotrebe pirotehike na koncertu grupe DNK. (kraj) is/ks/mk

Share: