Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Hronika
Još se ne može u zgradu
18:32 19. 11. 2025. FoNet | Ivana Šanjević
ZAGREB - Statičar Mario Uroš izjavio je danas da su statičari posle pregleda Vjesnikovog nebodera zaključili da je zgrada i dalje opasna za ljude, pa je ulazak u zgradu zabranjen i tako će ostati verovatno do sledeće nedelje.
Zgrada je pregledana dronovima spolja, svi konstrukcijski elementi koji se mogu videti, čime je obezbeđen prostor i omogućilo statičarima da uđu i pregledaju detalje unutrašnjosti, rekao je Uroš i naglasio da je zgrada i dalje takva da se ne može ulaziti, prenosi Hina.
Uroš je naglasio da je temperatura unutar zgrade i dalje visoka, ne kao u vreme požara, ali će potrajati još neko vreme pre nego što se spusti na sobnu temperaturu.
Stupovi i nosivi elementi još su topli i dok je tako, istakao je, ne može se garantovati bezbednost, niti pustiti bilo koje službe u zgradu. (kraj) is/ivt/bdr