Nema razvojnog budžeta

15:18 03. 12. 2025. FoNet | Katarina Stankov

BEOGRAD - Netransparentan i neparticipativan proces pripreme budžeta ne može da proizvede razvojni budžet i dosadašnja praksa ukazuje na potrebu za uspostavljanjem jasnijeg plana i kriterijuma za raspodelu sredstava, rečeno je danas na konferenciji Centra za visoke ekonomske studije (CEVES), na kojoj je predstavljena analiza predloga budžeta Srbije za 2026.

Predsednica Upravnog odbora CEVES Kori Udovički navela je da su analizirali fiskalnu strategiju i budžet za 2026. godinu iz ugla koliko je struktura budžeta razvojna, odnosno na šta se i kako se troše sredstva.

"Makroekonomska ravnoteža nije trenutno za Srbiju problem, rezerve su vrlo visoke, čega treba da budemo svesni, jer režim može da izdrži dosta velike pritiske, onakav kakav je", rekla je Kori Udovički. (kraj) vem/ks/dj

Share: