Sa Milerom o gasu

17:32 04. 06. 2026. FoNet | Andrijana Milaćević Vukosavljević

SANKT PETERBURG - Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas u Sankt Peterburgu sa predsednikom Upravnog odbora kompanije „Gasprom“ Aleksejom Milerom o produženju ugovora o snabdevanju gasom, koji ističe 30. juna ove godine.

U razgovoru je konstatovan dobar napredak radova na proširenju podzemnog skladišta gasa „Banatski Dvor”, koje će biti prošireno sa 450 na 750 miliona kubnih metara, saopštilo je Ministarstvo rudarstva i energetike.
 
„Povećanje skladišnih kapaciteta, zajedno sa izgradnjom novih gasnih interkonekcija ka susedima, postavljamo temelj za izgradnju dugoročne energetske sigurnosti Srbije, u kojem će naše partnerstvo sa Ruskom Federacijom nastaviti da igra važnu ulogu“, navela je Đedović Handanović. (kraj) is/am/mk
Share: