Preimenovan Kenedi centar

20:42 18. 12. 2025. FoNet | Ivica Strnčević

VAŠINGTON - Upravni odbor Centra za scenske umetnosti Džon F. Kenedi danas je jednoglasno odlučio da će se taj objekat ubuduće zvati "Memorijalni centar za scenske umetnosti Donald Tramp i Džon Kenedi“, saopštila je njegova portparolka Roma Daravi.

„Jednoglasnom odlukom priznaje se da je sadašnji predsednik spasao instituciju od finansijske propasti i fizičkog uništenja i novi 'Centar Tramp Kenedi' odražava nedvosmislenu dvostranačku podršku američkom kulturnom centru za generacije koje dolaze“, navela je Darvai u saopštenju, prenosi CNN.
 
Tramp je u februaru izabran za predsednika Upravnog odbora Centra, nakon čega je više puta u šali rekao da će Centar za scenske umetnosti nazvati „Centar Tramp Kenedi“, da bi danas članovi Odbora, koje je sam postavio, ispunili njegove želje. (kraj) is/mk
Share: