"Devedesete, lično" u Beogradu

09:52 22. 06. 2026. FoNet | Eldin Hadžović

BEOGRAD - U Muzeju devedesetih u Beogradu u četvrtak, 25. juna 2026. godine u 19 časova biće otvorena izložba "Devedesete, lično", koja kroz lične predmete i svedočenja prikazuje iskustva pojedinaca tokom turbulentne decenije na prostoru bivše Jugoslavije, saopšteno je danas.

Kako je saopšteno, izložba nastoji da pored dominantnih istorijskih narativa o ratovima, sankcijama, izbeglištvu i izolaciji, prikaže i lične priče, svakodnevni život, profesionalne i privatne izazove, kao i načine na koje su se ljudi snalazili u tom periodu.
 
Postavka uključuje predmete i autorske zapise brojnih umetnika, pisaca, novinara, muzičara, sportista i kulturnih radnika iz regiona, među kojima su Vladimir Arsenijević, Slavenka Drakulić, Viktor Ivančić, Miljenko Jergović, Boris Dežulović, Uroš Đurić, Konstrakta, Predrag Koraksić Koraks i drugi. (kraj) elh/mk
Share: