Mundijal 2022

Portugal - J. Koreja 1:2

20:56 02. 12. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

DOHA - Reprezentacije Portugalije i Južne Koreje plasirale su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru, pošto su zauzele prvo, odnosno drugo mesto u H grupi.

Portugalci su posao u prvoj fazi takmičenja završili pobedama u prva dva kola, pa su danas delovali prilično nezainteresovano, što je iskoristila Koreja i pobedila ih je sa 2:1 (1:1).

Korejci su grupnu fazu završili sa četiri boda, koliko ima i Urugvaj, koji je danas savladao Ganu sa 2:0 (2:0), a drugo mesto Korejci su osvojili zahvaljujući boljoj gol razlici.

Portugalija je protiv Koreje povela golom Rikarda Horte u petom minutu, izjednačio je Kim Jung Gvon u 27, a pobedu i plasman među 16 najboljih Korejcima je doneo Hvang Hi Čan pogotkom u 90. minutu.

Južna Koreja će u osmini finala igrati protiv Brazila, dok će se Portugalci za plasman u četvrtfinale boriti sa Srbijom ili Švajcarskom. (kraj) is/dpv