Mundijal 2022

Maroko eliminisao Portugaliju

18:10 10. 12. 2022. FoNet | Velimir Ilić

DOHA - Fudbaleri Maroka priredili su danas senzaciju na Svetskom prvenstvu u Kataru i pobedom protiv Portugalije 1:0 (1:0) plasirali se u svoje prvo polufinale na Mundijalu.

Marokanci su izuzetnom borbenošću i odličnom igrom u odbrani nadigrali Portugalce, a utakmica je, praktično, rešena u 42. minutu golom Jusefa En Nesrija.

U drugom poluvremenu Portugalija je pokušala da nadoknadi prednost, u igru je ušao i Ronaldo koji je meč opet počeo na klupi, ali su Marokaci odolevali čvrstom odbranom, uz nekoliko odličnih intervencija golmana Benoa, koji je na samom kraju odbranio i šut Kristijana Ronalda.

Maroko će u sredu, 14. decembra od 20:00 sati u polufinalu igrati protiv pobednika večerašnjeg "evropskog derbija" u kataru izmeđz Englske u Francuske. (kraj) vip/dpv