Mundijal 2022

Argentina je prvak sveta

19:09 18. 12. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

DOHA - Fudbalska reprezentacija Argentine treći put je osvojila titulu prvaka sveta, pošto je večeras u finalu Mundijala u Kataru posle izvođenja jedanaesteraca pobedila branioca titule Francusku sa 7:5, nakon što je rezultat posle dva produžetka bio 3:3.

Argentina je bila nadomak pobede i pre produžetaka jer je golovima Lionela Mesija iz penala u 23. i Anhela de Marije u 36. minutu povela 2:0, ali su Francuzi u finišu uspeli da izjednače pogocima Kilijana Embapea u 89. i 91. minutu.

U podužecima je Argentina vratila vođstvo drugim golom Mesija u 109. minutu, da bi Embape u 118. minutu iz penala zabeležio het-trik i odveo utakmicu u jedanaesterce.

Argentinci su sa bele tačke bili precizni sva četiri puta, dok su Francuzi pogdili samo dva puta, pa je tako Mesi reprezentativnu karijeru ipak završio sa najvećim trofejom u rukama. (Kraj) is/bdr