U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
19:17 06. 04. 2023. FoNet | Ivica Strnčević
BIŠKEK - Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić počeo je danas u Bišeku višednevnu zvaničnu posetu zemljama Centralne Azije susretom sa ministrom inostranih poslova Kirgistana Ženbekom Kulubajevim, kome je preneo da je Srbija opredeljena za dalji razvoj tradicionalno prijateljskih odnosa i unapređenje saradnje.
Reč je o prvoj zvaničnoj poseti srpskog ministra spoljnih poslova Kirgistanu, u vreme kada se obeležava jubilej povodom 25 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa Srbije i Kirgistana, navodi se u saopštenju MSP.
Dačić je istakao da, s obzirom na sadašnji nivo ekonomske saradnje, u narednom periodu pažnju treba usmeriti na njeno produbljivanje u oblasti poljoprivrede, tekstilne i prehrambene industrije, energetike, kulture, sporta, obrazovanja i nauke. (kraj) is/bdr