Petković i Harčenko o dijalogu

20:24 12. 04. 2023. | Ivana Šanjević

BEOGRAD - Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković preneo je danas ruskom ambasadoru u Beogradu Aleksandru Bocan-Harčenku da je tokom nedavne runde dijaloga sa Prištinom prvi put bilo reči o konkretnim potezima u formiranju Zajednice srpskih opština i da se na sastaku na visokom niovu očekuje usvajanje Deklaracije o nestalima.

Petković je naglasio da je srpska strana tokom razgovora u Briselu i ovog puta pokazala konstruktivnost i poštovanje prema svim dogovorenim obavezama, uz jasno iskazane crvene linije.

U saopštenju se navodi da je Petković skrenuo pažnju na gotovo svakodnevno hapšenje i proganjanje Srba u pokrajini, što pokazuje da kod prištinskih političara ne postoji ni minimum dobre volje za građenje međusobnog poverenja, mira i suživota na prostoru Kosova i Metohije. (kraj) vip/ivt/bdr

Share: