Zaštita multilateralizma

09:23 14. 04. 2026. FoNet | Vesna Milosavljević

PEKING - Lideri Kine i Španije najavili su danas jačanje odnosa dve zemlje i zajedničkog rada na očuvanju multilateralizma u vreme kada svet pogađaju razni sukobi, uključujući i američko-izraelski rat protiv Irana.

"Trebalo bi da pojačamo komunikaciju, učvrstimo međusobno poverenje, tesno sarađujemo, suprotstavimo se svetskom nazadovanju koje vodi ka zakonima džungle i da zajednički štitimo istinski multilateralizam“, rekao je kineski predsednik Si Đinping tokom prijema za španskog premijera Pedra Sančeza u Pekingu, javlja AP.

Sančez se složio i istakao da obe zemlje "mogu doprineti pronalaženju rešenja za različite trgovinske tenzije koje postoje, za geopolitičke teškoće i složenosti današnjeg sveta, za ratove, za ekološke i društvene izazove koji pogađaju svet“. (kraj) vem/dj

Share: