Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Politika
Više od 20 ubijenih u Iraku
14:09 29. 07. 2026. FoNet | Vesna Milosavljević
BAGDAD - Najmanje 20 pripadnika iračkih Nacionalnih mobilizacionih snaga (PMF) ubijeno je, a više od 30 ih je ranjeno u američko-saudijskim napadima na njihove baze u Iraku, saopštila je danas ta proiranska paravojna formacija, koja negira učešće u napadima na naftna postrojenja u Saudijskoj Arabiji, prenosi AP.
Koalicija oružanih, mahom šiitskih grupa koje su zvanično pod komandom iračke vojske, osudila je američko-saudijske napade kao "opasnu eskalaciju" usmerenu protiv "zvanične bezbednosne institucije".
Iračka vojska ujedno je saopštila da je posvećena sprečavanju korišćenja teritorije Iraka kao prostora za lansiranje bilo kakvih napada usmerenih na "bratske ili prijateljske zemlje". (kraj) vem/dj