Politička provokacija u Saboru

19:03 29. 10. 2025. FoNet | Ivica Strnčević

RIJEKA - Hrvatski premijer Andrej Plenković ocenio je danas da je okrugli sto "Naučni pristup istraživanju žrtava Jasenovca", održan u utorak u Hrvatskom saboru, politička provokacija stranaka koje su ga organizovale – Kluba poslanika Dom i nacionalno okupljanje (DOMiNO) i Hrvatskih suverenista.

"Što se tiče tog okruglog stola, on bez ikakve dileme predstavlja političku provokaciju političkih stranaka koje su to svesno i namerno organizovale u Saboru", rekao je Plenković u riječkoj luci, nakon otvorenja terminala Rijeka Getvej, prenosi Hina.

Podsetio je na reči predsednika Sabora Gordana Jandrokovića da ne postoje mehanizmi zabrane ako neki od klubova u Saboru želi da raspravlja o određenoj temi. (kraj) is/mk

Share: