Vlada što pre

13:23 08. 06. 2026. FoNet | Ivana Šanjević

BRISEL - Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas poručila je danas da su demokratski i inkluzivni izbori na Kosovu otvorili priliku za napredak posle više od godinu dana političkog zastoja, zbog čega je neophodno angažovanje lidera kako bi se što pre formirala vlada.

Napredak u dijalogu Beograda i Prištine i normalizacija odnosa sa Srbijom od suštinske su važnosti za napredak Kosova na evropskom putu, poručila je Kalas u objavi na društvenoj mreži Iks (X).

Na redovnom brifingu za medije portparolka Evropske komisije Anita Hiper ponovila je stavove Kaje Kalas i dodala da Komisija očekuje brzo formiranje nove kosovske vlade kako bi se obezbedio napredak u dijalogu Beograda i Prištine. (kraj) elh/ivt/dj

Share: