Učešće na tri svetska sajma

13:51 11. 03. 2025. FoNet | Milena Vlajić

BEOGRAD - Privredna komora Srbije (PKS) organizovala je, u saradnji sa Razvojnom agencijom Srbije (RAS), nastup 36 srpskih kompanija na tria međunarodna sajma - "Foodex" u Tokiju, "Embedded World" u nemačkom gradu Nirnbergu i "Wine Warsaw Expo" u Varšavi, saopšteno je danas.

Sve tri svetske sajamske manifestacije su odlična prilika za srpske firme da se predstave velikim svetskim kompanijama, prošire poslovanje na globalnom tržištu, kao i da promovišu kvalitet srpskih proizvoda, inovacije i savremene tehnologije koje primenjuju u proizvodnji, navodi u saopštenju PKS.

Na sajmu u Varšavi će do 13. marta, 14 srpskih vinarija predstaviti svoja najbolja vina i autentične ukuse na sajmu, a istovremeno na sajmu “Embedded World” nastupa 10 tehnoloških kompanija. (kraj) vip/mv/mk

Share: