Nema EU sa režimom Vučića

19:46 09. 04. 2025. FoNet | Ivana Šanjević

BEOGRAD - Srbija nikada neće napredovati na evropskom putu i postati članica Evropske unije (EU) dok je na vlasti autokratski režim Aleksnadra Vučića, a ljudi poput Aleksandra Vulina na ključnim pozicijama u vlasti, izjavio je danas internacionalni sekretar Pokreta slobodnih građana Natan Albahari.

Albahari je komentarisao učešće Vulina na konferenciji "Put Srbije u EU" u Briselu, čiji su domaćini bili evroposlanici Ivan David i Petr Biston, koji se u Češkoj i Nemačkoj povezuju sa neofašizmom.

"Vulin, kao jedan od bliskih saveznika Aleksandra Vučića, ima zadatak da zadovolji njegove evroskeptične birače, bez obzira koliko štete to nanosi međunarodnoj reputaciji Srbije, što potvrđuje i ovaj sastanak i njegova izjava za ruske medije, u kojoj se države EU optužuju za sprovođenje obojene revolucije, sa ciljem svrgavanje Vučića", naveo je Albahari u pisanoj izjavi. (kraj) is/ivt/mk

Share: