Srbija je potrebna EU

11:41 15. 04. 2025. FoNet | Ivana Šanjević

BEOGRAD - Evropski put nije jednosmerna ulica, ne pristupamo iz molbe već uverenja da je Srbija potrebna Evropskoj uniji, koliko i EU nama i naš put nije ni iznuđen, ni pasivan, želimo da budemo partner i deo uređene zajednice, izjavio je danas mandatar za sastav nove Vlade Srbije Đuro Macut.

Srbija zna šta želi, gde pripada, u šta veruje i njen put nije nametnut, već izabran. Gradimo pouzdanu, stabilnu, uređenu i modernu državu, da budemo siguran partner na međunarodnoj sceni, rekao je Macut u Skupštini Srbije.

Spoljna politika je ogledalo unutrašnje snage, doslednosti, naveo je Macut i dodao da Srbija treba da bude most, pokretač, partner, koji ne zaboravlja tradicionalne prijatelja. (kraj) vbr/ivt/dj

Share: