Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Srbija
Put ka normalizaciji
14:33 25. 04. 2025. FoNet | Sofija Vukajlović
BEOGRAD - Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković danas je sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Peterom Sorensenom razgovarao o pitanjima od značaja za život Srba na Kosovu i daljim koracima u pravcu nastavka dijaloga kao puta ka normalizaciji odnosa.
Kako je saopšteno iz Kancelarije, Petković je Sorensena informisao o nizu jednostranih i eskalatornih poteza koje povlači vlast u Prištini, sa ciljem izazivanja tenzija i urušavanja dijaloga, među kojima je nedavno zatvaranje više srpskih institucija u Leposaviću i Štrpcu, a koje su pružale pomoć za više od 11.000 korisnika.
Petković je ukazao i na niz neosnovanih i politički motivisanih hapšenja Srba, koja režim u Prištini na čelu sa Aljbinom Kurtijem sprovodi s ciljem daljeg progona srpskog naroda. (kraj) vbr/sv/dj