U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
15:10 22. 01. 2026. FoNet | Sofija Vukajlović
BEOGRAD - Vlada Republike Srbije usvojila je danas Uredbu o visini posebne naknade za podsticaj povlašćenih proizvođača električne energije u 2026. godini, kojom je predviđeno da iznos naknade ostane nepromenjen u odnosu na 2025. godinu.
Kako je navedeno u saopštenju Vlade, odluka je doneta na osnovu procene garantovanog snabdevača da je postojeći iznos dovoljan za obezbeđivanje sredstava potrebnih za izmirenje svih obaveza i tokom 2026. godine.
Posebnom naknadom obezbeđuju se sredstva iz kojih Elektroprivreda Srbije, kao garantovani snabdevač, isplaćuje podsticaje povlašćenim i privremeno povlašćenim proizvođačima električne energije, kao i troškove u vezi sa isplatom tih podsticaja. (kraj) vem/sv/bdr